12 października br. goście z Katolickiego Uniwersytetu w Zagrzebiu poprowadzą zajęcia ze studentami Instytutu Historii

hrabstwo

W dniu 12 października będziemy gościć w Instytucie Historii UKSW profesorów z Katolickiego Uniwersytetu w Zagrzebiu, którzy poprowadzą zajęcia z naszymi studentami. Zajęcia odbędą się w siedzibie Wydziału Nauk Historycznych przy ul. Wójcickiego 1/3, budynek 23. Poniżej szczegółowy harmonogram:

• 13.15-14.45 (sala 324): Prof. Hrvoje Kekez: Where did Lech come from? Regarding identification of the rivers Huy and Krupa in the works of Jan Długosz and Maciej of Miechów [Skąd pochodził Lech? Identyfikacja rzek Huy i Krupa z kronik Jana Długosza i Macieja z Miechowa] (2 rok historii)
  • 13.15-14.45(sala 419): Prof. Ivan Majnaric: Croatian nobility – an overview [Szlachta chorwacka – wprowadzenie] (3 rok historii)
  • 13.15-14.45 (sala 418): Prof. Luka Seso: Cases of re-mythologization in Croatian society [Przykłady re-mitologizacji w chorwackim społeczeństwie] (2 rok historii)
  • 15.00-15.45 (sala 102): seminarium naukowe z udziałem profesorów z Chorwacji oraz naszych profesorów i studentów

Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny w ramach obowiązujących limitów i zasad bezpieczeństwa. Szczególnie zapraszamy na seminarium naukowe w sali 102 o godz. 15.00, która może pomieścić większą liczbę osób.

23 stycznia 2023