Dyżur psychologa i wsparcie duchowe dla studentów UKSW

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie Prorektor ds. studenckich i kształcenia z Koordynatorem ds. Dostępności w związku z sytuacją psychiczną studentów, którzy mogą odczuwać negatywne skutki powodzi w Polsce. W trosce o ich dobrostan psychiczny, podjęliśmy decyzję o zwiększeniu dostępności wsparcia psychologicznego oraz duchowego.

Zmiany, które wprowadzamy:

• dodatkowy dyżur PSYCHOLOGA Ewy Michałowskiej online odbędzie się w najbliższą środę (18.09) w godzinach 15.00 – 19.00; Studenci, którzy chcą skorzystać z oferowanej formy wsparcia online, prosimy o kontakt mailowy pod adresem e.michalowska@uksw.edu.pl
  • dzień wsparcia duchowego – ks. Jan Niewęgłowski oferuje wsparcie podczas spotkania online oraz stacjonarnie w najbliższą środę (18.09) w godzinach 14.00 – 17.00 na Kampusie Wóycickiego, bud. 23, pok. 016; Studenci, którzy chcą skorzystać z oferowanej formy wsparcia online, prosimy o kontakt mailowy pod adresem j.nieweglowski@uksw.edu.pl

Zmiany te są odpowiedzią na wzmożoną potrzebę wsparcia emocjonalnego, z jaką mierzą się studenci w obliczu trudnych wydarzeń w kraju. Badania wskazują, że w sytuacjach kryzysowych takich jak klęski żywiołowe, dostęp do profesjonalnej pomocy psychologicznej oraz duchowej jest kluczowy w minimalizowaniu stresu i zapobieganiu długotrwałym problemom emocjonalnym.

19 września 2024