Nagroda Henryka Pobożnego dla profesora Jana Żaryna

 

Z dumą informujemy, iż  prof. dr hab. Jan Żaryn został laureatem nagrody im. Henryka II Pobożnego. Uroczysta gala wręczenia wyróżnienia odbyło się 16 października 2021 r. w Legnicy. Nagrody im. Henryka II Pobożnego przyznawana jest osobom, które w życiu publicznym stają w obronie cywilizacji chrześcijańskiej, Ojczyzny, życia i godności człowieka.

  • Pomysłodawcą i inicjatorem nagrody jest działające od sześciu lat Bractwo Henryka Pobożnego. Jej ideą jest „promowanie i nagradzanie osób, które w życiu publicznym stają w obronie cywilizacji chrześcijańskiej, Ojczyzny, życia i godności człowieka”. Pierwszym laureatem nagrody – w 2020 roku – został prof. Andrzej Nowak.
  • Tegoroczna nagroda została przyznana prof. Janowi Żarynowi – historykowi, zajmującemu się w szczególności historią Kościoła katolickiego w Polsce w XX wieku. Prof. Żaryn jest wykładowcą Instytutu Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, redaktorem naczelnym miesięcznika „W Sieci Historii”, dyrektorem Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego, oraz autorem wielu publikacji. Uroczysta gala, podczas której wręczono wyróżnienie odbyła się w sobotę w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II w Legnicy. por. → Prof. Żaryn laureatem nagrody im. Henryka Pobożnego (wpolityce.pl)

 

Skip to content