VII WIEKÓW WARKI – KONFERENCJA NAUKOWA: 19-20 listopada 2021.

7 wiekow warki

W dniach 19-20 listopada na terenie naszego Muzeum odbędzie się konferencja naukowa „VII wieków Warki”. Zagadnienia z przeszłości jednego z najstarszych mazowieckich miast będą prezentowali badacze z różnych stron Polski.

W 2021 r. nadpilickie miasto, w symboliczny sposób, obchodzi jubileusz 700-lecia. Choć nie zachował się do naszych czasów dokument lokacyjny to istnieją przesłanki by zakładać, że już 7 wieków temu Warka mogła się pochwalić prawami miejskimi. Z tej okazji, przez cały rok, wareckie instytucje organizują wydarzenia pielęgnujące i popularyzujące bogatą historię Warki. Jednym z nich jest, organizowana przez Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Wydział Nauk Historycznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy współpracy z Samorządem Warki oraz Archiwum Głównym Akt Dawnych, konferencja naukowa „VII wieków Warki”.

11 stycznia 2023