Przejdź do treści

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym (Instytut Archeologii)

Kierownik kierunku: dr. Katarzyna Zeman-Wiśniewska

Zarządzanie dziedzictwem kulturowym

Jesteś ciekawy świata, myślisz nietuzinkowo, masz szerokie zainteresowania? Multidyscyplinarne studia Zarządzanie Dziedzictwem Kulturowym na UKSW to wybór najlepszy dla Ciebie! Dlaczego?

U nas nie będziesz się nudzić

Na ZDK proponujemy interdyscyplinarne podejście, u nas możesz połączyć pasję do sztuki, miłość do kultury i potrzebę znajomości PR. Dowiesz się o archeologii i prawie, konserwacji i ekonomii, antropologii i geofizyce. Wybierzesz to, co najbardziej Cię interesuje!

Szeroki rynek pracy

Po ZDK możesz pracować w muzeach i innych instytucjach kultury, fundacjach, urzędach ochrony dziedzictwa, polskich ministerstwach i światowych instytucjach zajmujących się dziedzictwem kulturowym (np. UNESCO), a także marketingu, PR i turystyce. Dzięki nam nie dasz się zaszufladkować!

Nie teoria ale i praktyka

Nudzą Cię studia zza biurka? Na naszych zajęciach wykorzystasz wiedzę w praktyce, zrobisz reklamę, hasło promocyjne i zaprojektujesz wystawę. Weźmiesz udział w ciekawych praktykach i wyjazdach naukowych!
Bardzo dbamy o praktyczny aspekt zajęć, dlatego zajęcia i praktyki często odbywają się w różnych muzeach i innych instytucjach kultury, np. w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oprócz praktyk organizujemy wycieczki badawcze w Polsce i za granicą (np. Rzym, Norwegia)

Z nami zmienisz Świat!

Chcesz satysfakcjonującej pracy pełnej wyzwań, która pomoże Ci zmieniać rzeczywistość? Dzięki nam możesz ratować zabytki, dbać o dziedzictwo kulturowe, a także promować kulturę i sztukę.